Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Nawet mieszkańcom małych miasteczek dokucza problem złej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej tej części. Brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych i sankcji za spalanie w paleniskach niebezpiecznych materiałów (jak np. produkty z gumy czy plastiku) , jak również funkcjonujący przez długi okres czasu brak rozporządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, wywołały duże zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na zdrowie Polaków. Czy można wobec tego zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza w parę minut – to realne!

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który kraje wysoko uprzemysłowione powinny koniecznie rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia ich mieszkańców. Będzie to bez mała wieloletni i skomplikowany proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można od razu na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki domowym oczyszczaczom powietrza w paręnaście minut można skutecznie pozbyć się drobin pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większości bakterii i wirusów, wywołujących niekiedy poważne problemy zdrowotne. Zalety posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby borykające się z astmą czy uczuleniem, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka zauważą korzystny wpływ czystego powietrza.

Sprzęt do oczyszczania powietrza – które wybrać?

Mieszkańcy silnie uprzemysłowionych terenów bądź przebywający wzdłuż dróg szybkiego ruchu powinni wybrać oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o wyłapanie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również pozbyć się z niego nie tylko wirusów, zalążków grzybów oraz drobnoustrojów, ale też groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych domach w większym lub mniejszym stężeniu. Kupując urządzenie do oczyszczania powietrza, powinno się sprawdzić czy posiada ono adekwatne atesty.