Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości statystycznego Polaka i sporadycznie jest marginalizowana. Mieszkańca naszego kraju są świadomi, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasze samopoczucie. Dopóki nie zostaną zastosowane systemowe rozwiązania, każdy może zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od cenionych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności znacznej kondensacji PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń płuc narażeni są głównie mieszkańcy większych miejscowości oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery spore ilości owych pyłów. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak przykładowo Airdog, Blueair czy GREE, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co interesujące, poza eliminacją z powietrza pyłów, często posiadają one też inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu kupimy urządzenie najlepsze do określonej kubatury pokoju. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez wysiłku można przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne lub choroby, a także groźny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają również czujniki alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza alergikom.