Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne powstające się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują nieprzyjemne zapachy, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja następuje w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, drukarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego by znowu odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać szkodliwe wirusy i drobnoustroje, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w placówkach oświaty, instytucjach publicznych, biurach czy przychodniach medycznych, czyli wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.