Witamina C to niezwykle cenny składnik, który leczy choroby i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 60. posiada jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Przyjrzyjmy się zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.
Dożylne wlewy witaminy C – ogromne porcje kwasu askorbinowego
Witamina C jest mikroelementem odpowiadającym za właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wygenerować, dlatego musimy uzupełniać ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na leczenie groźniejszych schorzeń – zapalenia stawów, arytmii oraz wielu innych. Medycyna bada szczególnie oddziaływanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się wykazać, że włączenie alternatywnej terapii może zapewnić znacznie lepsze wyniki leczenia. Wprowadzenie sporych dawek witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy sięgają nawet 10 gramów, jest to więc bardzo silne stężenie, które może pomóc pokonać mnóstwo niebezpiecznych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – stężenia kontrolowane przez doktora
Metoda aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, zmniejsza możliwość pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych metod (np. doustnych). Efekty mogą być znakomite – choroby układu sercowego zanikną i poprawi się wydolność organizmu. Żeby ujrzeć ostateczne skutki, terapia musi działać około miesiąca, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą ustalane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu leczenia.