Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się ogromną trwałością. Jego największą zaletą jest też to, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Spektrum tworzyw, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.