aparat do ultradźwięków, aparat ultradźwiękowy

Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, wiązadeł, ścięgien oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]