Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Przeziębienie u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą bywa dla pociechy mało komfortowe. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone urządzenia to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i niezwykle wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Jest on dostępny w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).