Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby zębów możemy wyeliminować tradycyjnymi technikami. Jeśli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych dziąseł, dużych uszkodzeń zębów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów bądź narośli. Które metody bywają jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów czy narośli – a także regeneracją chorych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni i podejście stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w sieci lub w gronie przyjaciół.