Maseczka jednorazowa – czy jest nam potrzebna?

Kup maskę ochronną

W 2020 r. na wszystkie europejskie państwa padł strach wywołany szybko rozpowszechniającą się nieznaną dotąd chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W ciągu miesięcy zwiększyło się więc zapotrzebowanie na przeróżne produkty ochronne, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego warto stosować maseczkę jednorazową?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maski są obecnie najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony indywidualnej, potrzebnym nie tylko pracownikom służby zdrowia, ale też zwykłemu Polakowi. Są niezastąpione w czasie podróży do pracy oraz wizyt w aptece, sklepie, czyli wszędzie tam, gdzie przebywa się w większej grupie osób nam nieznanych. Dlaczego trzeba je nosić? Maseczka jednorazowa zakrywa usta oraz nos, co zmniejsza zagrożenie przeniknięcia patogenów do śluzówki. Mówi się często, iż powinny zakładać ją w głównej mierze osoby zarażone, aczkolwiek dla osób zdrowych również są one kolejną zaporą ochraniającą przed ewentualną stycznością z wirusami oraz bakteriami, które może rozsiewać osoba zainfekowana, nie okazująca jeszcze symptomów zakażenia.

Maseczka jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samodzielnie, jednak warto kupić taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących stosowanych w branży medycznej. Maski ochronne szyte fabrycznie charakteryzują się też lepszą jakością i solidnością. Ważnym elementem takich maseczek są powłoki składające się z filtru celulozowego. Mają one również wysoką gramaturę. Nawet jeśli na krótkie wyjścia po zakupy zdecydujemy się ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie wywołuje otarć skóry twarzy i daje komfort. Po zdjęciu maseczki postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, by właściwie ją zutylizować.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]