Na czym polega leczenie AMD?

Więcej na temat zabiegu AMD na https://bit.ly/2SCeFUr.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Współcześnie wytrawni okuliści oferują nowoczesne metody leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia komfortu życia.

Kto w głównej mierze cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej charakteryzujący się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy wyraźnie. AMD jest chorobą, która objawia się zaburzeniem obrazu oraz obniżeniem się ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Z AMD borykają się najczęściej osoby, które przekroczyły 50. rok życia, natomiast zespół przyczyn schorzenia nie został wciąż do końca zidentyfikowany. Przypuszcza się jednak, iż powodem AMD może być niewłaściwy tryb życia – jak np. długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, otyłość lub palenie papierosów. Kluczowe mogą być również uwarunkowania genetyczne, a także odrębne choroby współistniejące, np. hipertensja bądź cukrzyca. Nowoczesna medycyna wypracowała jednak efektywne narzędzia leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest niebezpieczny?

Specjalistyczny laser 2RT oddziałuje na zmienione komórki oka i przy tym nie powoduje uszkodzeń w receptorach siatkówki. Terapia ta jest pozbawiona ryzyka co powoduje, że może być wykonywana u wielu grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo utratą zdolności widzenia. Metoda laserowa stymuluje komórki do regeneracji i powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu chory nie doświadcza bólu. Praca lasera trwa jedynie kilka minut, a zanim lekarz przystąpi do zabiegu oko znieczula się miejscowo.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]