Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych zalet. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, a od razu po zabiegu – unikać tytoniu, bardzo ciepłych potraw i alkoholu. Istotne będzie również stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają opuchliznę i ból.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne jest to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.