Starczowzroczność – czy można ją skorygować?

Porządna porcja wiedzy o leczeniu starczowzroczności Kraków. Sprawdź koniecznie!

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia na nieduże odległości, co właściwie uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, użycie telefonu komórkowego lub notebooka, czytanie gazet, a także realizowanie wielu codziennych czynności. Starczowzroczność jest rezultatem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej pełnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie okularów, niemniej jednak powoduje to pewne komplikacje. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, a modele progresywne na ogół nie są tanie. Najlepszym wyjściem może okazać się wobec tego wyeliminowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie starczowzroczności – wykonuj bez przeszkód łatwe czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uchronienie się od szeregu komplikacji przy podejmowaniu się codziennych, najprostszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (wypada zaakcentować, iż nieraz pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się niedługo po 40 roku życia) mają trudności z czytaniem lub korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie etykiety towaru) bądź podróżami komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Dodatkowo, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów okazuje się dla chorego uciążliwe. Trzeba także pamiętać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde następne dwa lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, by podczas pojedynczego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]