Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Tutaj odnajdziesz szczegółowe wiadomości w temacie kliniki okulistycznej Kraków.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć uciążliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda nieinwazyjna oraz bezpieczna

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie nadwzroczności, starczowzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu rzadszych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą metodę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszym ekwipunkiem diagnostycznym, zatem mogą zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą pomocną w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi problemami, jak np. ciałami obcymi w oku oraz likwidacją kaszaków.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]