Vitberg

Urządzenia Vitberg w pierwszej Pracowni Wibroterapii w Krakowie

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z aparatami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą w niej też prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej oraz kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, będą służyć także do powysiłkowej regeneracji sportowców. krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach wezmą udział produkty marki Vitberg?

W najbliższych latach wyniki testów mogą przysłużyć się do usprawnienia treningów sportowców czy modernizacji terapii pacjentów. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą prace badawcze z dziedziny fizjologii i biochemii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki badań będą zestawiane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]