Żylaki można wyleczyć

Żylaki są klasyfikowane jako jedne z najczęstszych dolegliwości, jednak pomimo tego potrafią być bardzo dokuczliwe. Określa się tak zmiany w naczyniach krwionośnych, wskutek jakich te rozszerzają się oraz są widoczne. Co istotne, żylaki są problemem nie tylko wizualnym – zlekceważone mogą wszak powodować komplikacje, a ich powstawanie niedobrze rzutuje na samoocenę chorego. Zazwyczaj pojawiają się na kończynach dolnych, ale potrafią wystąpić także w gardle czy odbycie – wówczas mówimy o hemoroidach. Należy też wspomnieć, iż żylaki niekiedy są symptomem niebezpiecznych schorzeń. Jak zatem leczyć żylaki? Dlaczego się pojawiają?

Żylaki – dlaczego się tworzą?

Żylaki występują przede wszystkim u pań. Mogą być wynikiem ciąży i dużego obciążenia, a poza tym występują również wskutek długiego przebywania w pozycji stojącej. Z tego powodu zagrożeni nimi są ludzie działający w takich profesjach jak kelnerstwo, w sklepie oraz lekarze. Powodem powstawania żylaków potrafi być również noszenie ciasnych skarpet czy siedzący tryb życia. Niebezpieczeństwo ich wystąpienia możemy zminimalizować dużo spacerując oraz gimnastykując się.

Jak leczyć żylaki?

W przypadku żylaków niezwykle ważne jest bezzwłoczne wdrożenie terapii. Nie powinniśmy walczyć z nimi samemu – lepiej postąpimy, udając się do dobrego lekarza naczyniowego. Najprawdopodobniej zastosuje on jedną z najnowszych metod – między innymi termoablację wewnątrznaczyniową, opierającą się na wprowadzeniu do światła naczynia igły oraz stymulacji jej prądem lub falami ultradźwiękowymi.